CIRCLE LABS A200

A200 jest obecnie flagowym wzmacniaczem zintegrowanym Circle Labs.

fot 1

We wzmacniaczu tym zastosowano autorskie rozwiązania firmy Circle Labs.
Minimalistyczny przedwzmacniacz oparty na lampie nos Simens połączony jest z tranzystorową końcówką mocy w technologi Circle Power. Rozwiązanie to łączy zalety wzmacniaczy lampowych i tranzystorowych. Niska impedancja wyjściowa stopnia końcowego, a przez to wysoki współczynnik tłumienia zapewnia odpowiednią dynamikę i dobre wysterowanie większości kolumn głośnikowych dostępnych na rynku.
Wzmacniacz wyposażony jest w pilot zdalnego sterowania.

TECHNOLOGIA


Circle Labs A200

A200 jest konstrukcją o mocy 100 W/8 Ω i 200 W/4 Ω wyposażoną w wejście symetryczne Xlr, trzy pary wejść liniowych Rca i wyjście pre out.

Wzmacniacz zbudowany jest w oparciu o topologię - regulacja głośności - przedwzmacniacz lampowy SE- końcówka mocy w technologi Circle Power. Regulacja głośności realizowana jest przez drabinkę rezystorów renomowanej firmy Khozmo. Rezystory o tolerancji 0,1% są w niej przełączane za pomocą wysokiej klasy przekaźników co gwarantuje najwyższą możliwą precyzję i trwałość niedostępną dla tradycyjnych potencjometrów. Regulacja ta jest wyposażona w pilot zdalnego sterowania.

Jednostopniowy przedwzmacniacz jest zbudowany z wykorzystaniem lampy z rodziny ECC88 nos produkcji Siemens pracującej ze stałą polaryzacją. Rozwiązanie to umożliwia wykorzystanie najmniejszej możliwej ilości elementów pasywnych. Układ ten zbudowany jest z użyciem jednej lampy, rezystora i najwyżej klasy kondensatora sygnałowego z litej foli miedzianej co bezpośrednio przekłada się na neutralność brzmienia i dynamikę przykazu.

Sekcja ta wykorzystuje osobne dla każdego kanału lampy i stabilizowane zasilacze z kondensatorami polipropylenowymi.

Końcówka mocy Circle Power jest autorskim opracowaniem firmy Circle Labs. Często jej brzmienie opisywane jest jako "połączenie najlepszych cech konstrukcji lampowych i tranzystorowych"
Stopień ten wykorzystuje niesymetryczny stopień wejściowy i prądowe sterowanie bipolarnych tranzystorów końcowych. Rozwiązanie to łączy detaliczność i precyzję charakterystyczną dla układów niesymetrycznych ze sprawnością i dynamiką układów symetrycznych. Niska impedancja wyjściowa stopnia końcowego, a przez to wysoki współczynnik tłumienia zapewnia odpowiednią dynamikę i dobre wysterowanie większości kolumn głośnikowych dostępnych na rynku. Wzmacniacze mocy są zbudowane w techologi dual-mono z osobnymi transformatorami toroidalnymi i zasilaczami o łącznej pojemności kondensatorów 200000 µF.

DANE TECHNICZNE


Circle Labs A200

 • Moc wyjściowa (RMS):
  100W/8Ω, 200W/4Ω
 • Pasmo przenoszenia:
  10 Hz-130 kHz (- 3dB)
 • Czułość wejściowa:
  0,9V (pełna moc)
 • Wzmocnienie:
  34 dB
 • Impedancja wejściowa:
  25 kΩ
 • Impedancja wyjściowa:
  0,016 Ω
 • Współczynnik tłumienia dla 8Ω:
  500
 • Wymiary (S x G x W):
  430 x 360 x 180 mm
 • Waga Netto:
  20 kg
 • Waga wysyłkowa:
  28,5 kg

Pobór mocy

 • Stand by:
  < 0,1W
 • On Const:
  70W
 • ON max:
  500W
fot

RECENZJE


High Fidelity


„Z A200 usłyszałem jednak coś, co zdarza się co jakiś czas, chociaż wcale nie tak często: to złożony wewnętrznie, bogaty dźwięk w którym niczego nie brakuje, który w znacznej mierze powtarza to, co znam ze swojego systemu. A to kolejny raz pokazuje, że najlepsi konstruktorzy, zupełnie niezależnie i różnymi drogami, dochodzą do podobnych wniosków na temat tego, jak urządzenie audio powinno brzmieć.”

„To jeden z najlepszych wzmacniaczy zintegrowanych w sensownych pieniądzach, jakie znam i jeden z najlepiej zbudowanych i najlepiej wyglądających urządzeń audio bez względu na cenę Brawo!

Wzmacniaczowi A200 przyznajemy wyróżnienie RED Fingerprint.


SoundRebels


„Całe szczęście krakowska integra nic nie robiąc sobie ze złożoności sprawdzianu i karkołomnych przebiegów melodycznych zagrała z zaskakującą dynamiką i rozdzielczością ani na moment nie zapominając o muzykalności czyli nie tylko zapewnieniu właściwego wypełnienia konturów, lecz również spoistości, koherencji całego przekazu. Otrzymaliśmy zatem pełen wgląd w nagranie w czasie tutti, oraz czytelność partii reprodukowanych niemalże na granicy słyszalności.”

„Circle Audio A200 nie tylko wygląda jak rasowy high-endowiec, lecz i gra z prawdziwą klasą. Stawiając na muzykalność i przyjemność odbioru nie zaniedbuje rozdzielczości i dynamiki, dzięki czemu ma szanse przypaść do gustu szerokiemu gronu odbiorców, czego szczerze mu życzymy. Mamy też nadzieję, że portfolio Circle Audio powoli będzie się rozbudowywać a krakowska marka na stałe zagości na rynku i świadomości audiofilów i melomanów.”

Marcin Olszewski.

„Muzyka wzmacniana przy pomocy tytułowego Circle Audio A200 aż kipiała od wspomaganej nasyceniem i bijącym ciepłem z każdej nuty, magii.”

„Dlatego też gdybym miał określić procentowy udział technologii lampowej i tranzystorowej w otrzymanej w moim pokoju prezentacji, bez dwóch zdań powiedziałbym, że wynik oscyluje mniej więcej 50/50 procent. W takim razie po co mieszać dwa światy, gdy żaden nie dominuje? Z bardzo prostej przyczyny jaką jest dbałość o zadowolenie słuchacza poprzez konsensus tych obydwu technologii, czyli podanie dźwięku z energią, a przy tym z fajną intymnością, co rzeczony wzmacniacz robi znakomicie. Do tego należy przypomnieć o zjawiskowej namacalności i budowaniu wrażenia 3D doprawionych dobrze zaaplikowaną lampą źródeł pozornych. A także dorzucić informację o świetnym wrażeniu oddania głębokości i szerokości wirtualnej sceny.”

Jacek Pazio.

WIDEO

Circle Labs A200 + Tannoy LGM + Chord Qutest.


A-200 jest przykładem pewnego kompromisu pomiędzy lampą, a tranzystorem. Pokazuje, że te dwa światy można połączyć. Na pewno miłośnicy obu typów prezentacji będą z niego zadowoleni...

Audiophase Opium + Circle Labs A200 + Lumin D2, Dominique Filis-Aime Birds.