CIRCLE LABS P300

Przedwzmacniacz P300 jest konstrukcją w pełni zbalansowaną od wejścia do wyjścia.


Projektowaniu P300 przyświecała idea zbudowania przedwzmacniacza jak najbardziej neutralnego dla sygnału o jak najkrótszej ścieżce sygnałowej. Okablowanie wewnętrzne zostało ograniczone do minimum.
Przedwzmacniacz zbudowano w oparciu o najnowsze tranzystory typu JFET i BTJ w autorskiej topologii Circle Amp.
Za regulację głośności odpowiada drabinka rezystorowa kontrolowana pilotem zdalnego sterowania.

TECHNOLOGIA


Circle Labs P300

Przedwzmacniacz P300 to konstrukcja w pełni zbalansowana od wejścia do wyjścia. Wyposażony jest w dwa wejścia liniowe XLR i trzy RCA.

Przedwzmacniacz zbudowano w oparciu o najnowsze tranzystory typu JFET i BTJ w autorskiej topologii Circle Amp. Głównym zamierzeniem było skonturowanie przedwzmacniacza o jak najkrótszej ścieżce sygnału z minimalną liczbą stopni i minimalnym wewnętrznym okablowaniem. Regulacja głośności realizowana jest przez sterowaną przekaźnikami drabinkę rezystorową. Regulacja o rozdzielczości 63 kroków jest wyposażona w aluminiowy pilot zdalnego sterowania.

Specjalnie do tej konstrukcji opracowany został ultra niskoszumny zasilacz oparty na niezależnych dla obydwóch kanałów transformatorach z rdzeniami LL oraz kondensatorami Elma silmic ll. Zasilacz posiada dwa kaskadowo połączone stopnie stabilizacji. W dużym stopniu separuje to czuły tor audio od zakłóceń sieci. W stabilizatorach tych zastosowano matrycę LED jako źródło napięcia referencyjnego, cechującą się wielokrotnie niższymi szumami niż stosowane tradycyjnie w tych miejscach Diody Zenera lub stabilizatory scalone.

Obudowa jest frezowana z aluminium 5754 na cyfrowych obrabiarkach CNC.

DANE TECHNICZNE


Circle Labs P300

 • Wejścia liniowe:
  2 x XLR, 3 x RCA
 • Wyjścia liniowe:
  2 x XLR
 • Impedancja wejściowa:
  33 kΩ RCA, 66 kΩ XLR
 • Impedancja wyjściowa:
  15 Ω
 • Wzmocnienie:
  8 dB
 • Pasmo przenoszenia:
  2Hz-500kHz (-3db)
 • Wymiary (S x G x W):
  430 x 342 x 127 mm
 • Waga Netto:
  10.6 kg
 • Waga wysyłkowa:
  12 kg

fot

RECENZJE


High Fidelity


„P300 i M200 są pięknym – dosłownie i w przenośni – przykładem wrażliwości muzycznej połączonej z etosem inżynierskim, a to wszystko w znakomitej oprawie.
To jest prawdziwy high-end, realizujący trójcę: budowy, wykonania i dźwięku, na bardzo wysokim poziomie.”


NAGRODY I TYTUŁY

Best produkt 2021.


PRZEDWZMACNIACZ LINIOWY P300 i wzmacniacz mocy M200 ma znakomity projekt plastyczny i świetny projekt soniczny. Brzmienie tego wzmacniacza jest czyste, jest szybkie i jest otwarte. Jest też rozdzielcze. I system ten nie rozjaśnia detali, nie szuka „drobin kurzu” tam, gdzie ważne są dźwięki instrumentów...