CIRCLE LABS M200

M200 to stereofoniczna końcówka mocy z możliwością pracy jak monoblok w trybie w pełni zbalansowanym.


Za wzmocnienie napięciowe odpowiadają triody NOS firmy Siemens sprzężone poprzez kondensatory Supreme Silver/Gold/Oil.
Stopnie mocy korzystają z firmowego układu Circle Power wykonanego w wersji do zastosowań z wysoką mocą i prądem.
Brzmienie wzmacniaczy single-ended, połączone jest z dynamiką i kontrolą basu wzmacniaczy solid-state.

TECHNOLOGIA


Circle Labs M200

M200 to stereofoniczna końcówka o mocy 160W/8ohm i 300W/4ohm. M200. Może pracować jako monoblok w pełni zbalansowany o mocy 600W/8ohm i 930W/4ohm.

W torze wzmocnienia napięciowego zastosowano triodę NOS, produkcji firmy Siemens z lat 60tych, dodatkowo poddanej starannej selekcji.

Stopień wstępny wykorzystuje stałą polaryzację, dzięki czemu składa się tylko z jednej lampy, jednego rezystora oraz jednego najwyżej klasy srebrno-złotego kondensatora sygnałowego Mundorf. Rozwiązanie to umożliwia połączenie najkrótszej ścieżki sygnałowej z jak najlepszymi parametrami.

Stopnie prądowe Circle Power są najbliższe topologii wzmacniaczy SE przy zachowaniu wysokiej sprawności i mocy. Detaliczność i barwa, charakterystyczna dla wzmacniaczy SE, połączona jest z kontrolą basu wzmacniaczy wysokosprawnych.

W stopniach prądowych M200 pracują zwielokrotnione najbardziej wysokoprądowe tranzystory bipolarne produkowane przez firmę Sanken. Dzięki temu wzmacniacz dysponuje jeszcze większą dynamiką i kontrolą głośników oraz ultra szerokim pasmem przenoszenia. Końcówka mocy jest zbudowana w topologii dual-mono, a zasilacz oparty został o transformatory o łącznej mocy 850W.

Toroidalne transformatory są osobne dla każdego kanału i specjalne wykonywane wg. naszej specyfikacji, z najwyższej klasy materiałów. W sekcji lampowego stopnia wstępnego zastosowano osobny ekranowany miedzią transformator na rdzeniu EI i całkowicie niezależnie tory zasilania dla obydwóch kanałów. W zasilaczach końcówek mocy zastosowano specjalne przystosowane do pracy z wysokimi prądami kondensatory o pojemności 200 000 µF. Za oddawanie sygnału do głośników odpowiedzialne są gniazda firmy WBT z serii nextgen.

DANE TECHNICZNE


Circle Labs M200

 • Moc wyjściowa tryb stereo:
  160W/8Ω, 300W/4Ω
 • Moc wyjściowa tryb monoblok:
  600W/8Ω, 930W/4Ω
 • Pasmo przenoszenia:
  2 hz-1 MHz (- 3dB)
 • Czułość:
  0,85V (pełna moc)
 • Wzmocnienie:
  35 dB
 • Impedancja wejściowa:
  100 kΩ
 • Wymiary (S x G x W):
  430 x 355 x 178 mm
 • Waga Netto:
  20 kg
 • Waga wysyłkowa:
  28,5 kg

Pobór mocy

 • Stand by:
  < 0,1W
 • On Const:
  90W
 • ON max:
  950W
fot

RECENZJE


High Fidelity


Brzmienie tego wzmacniacza jest czyste, jest szybkie i jest otwarte. Ale jest też rozdzielcze i system ten nie rozjaśnia detali, nie szuka „drobin kurzu” tam, gdzie ważne są dźwięki instrumentów.

Ale też dostajemy wszystko, co jest nam potrzebne, bo wzmacniacz też niczego nie zabiera – po prostu jest wyrównany i niesamowicie rzetelny w tym, co robi.

NAGRODY I TYTUŁY


High Fidelity Nagroda Best produkt 2021.


Przedwzmacniacz liniowy & wzmacniacz mocy
Circle Labs P300 & M200

PRZEDWZMACNIACZ LINIOWY P300 i wzmacniacz mocy M200 ma znakomity projekt plastyczny i świetny projekt soniczny. Brzmienie tego wzmacniacza jest czyste, jest szybkie i jest otwarte. Jest też rozdzielcze. I system ten nie rozjaśnia detali, nie szuka „drobin kurzu” tam, gdzie ważne są dźwięki instrumentów...